Jun29

Kaunis päev Mohni saarel

Sel aastal õnnistas ilmataat jaaninädalal meid kõiki võrratu ilmaga. Ja nii olingi planeerinud pühapäevase päeva Mohni saare külastamiseks. Hommik paraku oli aga lubatust märgaravalt erinev; taevas oli paksus pilves ja sadas uduvihma. Aga me keeldusime seda uskumast. Lubati ju kaunist ilma.

Seltskonda oli kogunenud oma jagu. Sukeldujaid küll natuke rohkem kui niisama chillijaid. Kokku 21 inimest. Ülevedajaid oli meil kaks;Hart, vana kalamees Viinistu külast, kelle paadiga ma ka varem sukeldumas olen käinud ja Jaak, kes ka ise sukelduja.  Ülevedamisi tuli kokku 5, sest kraami oli lihtsalt nii palju. Igatahes selleks momendiks, kui kõik olid saarele jõudnud, oli taevas pilvedest puhas ja lubatud päikseline ilm kohale jõudnud.

Päeva plaani sisse kuulus kõigepealt sukeldumine vrakile Rasma, seejärel mõnus piknik ja väike matk saarega tutvumiseks.  Rasma ei asu kaldast kaugel, küll aga paraku kaugel sadamast, nii et varustuse tassimine võttis jupi aega. Vesi oli mõnus ja soe. Nähtavus keskmisest parem. Vrakk, millel ma viimati aastaid tagasi käisin, polnud palju muutunud. Katlad, võlli küljes olev vint ja suur tükkidega kaetud ala. See, mida ma ei mäletanud, oli ilus terve varuvint.  Põhi oli täis kaunist veealust taimestikku ja kõige tipuks sillerdas läbi vee päike.

Pärast mõnusat piknikku jäi üle veel väike matk, millest pea kogu seltskond osa võttis. Vaatasime üle ka 300 aasta vanuse tammi ja majaka kompleksi.

Kaunis päev, päikest jagus küllaga,aga kõige mõnusam oli siiski seltskond ise…kõik rõõmsad ja roosad…otseses mõttes…

Postitas Terje

Comments are closed.