Sep21

Kuidas me sel aastal AWARE-l käisime…

img_20090919_0625Juba poole suve ajal mõlkus peas mõte, et võiks mingi kamba kokku ajada ja ka sel aastal AWARE korraldada, ikkagi kümnes aasta siin meiemail. Paraku lendas aeg ruttu ja oma ehmatuseks avastasin, et järgi on jäänud napid kaks nädalat. Jass tuli lagedale ideega, et Meeruse sadam oleks sellest aktsioonist huvitatud; koha leidmine siinkandis hakkab juba probleemiks muutuma, mis iseenesest ju tore on, et polegi enam kohti, mis puhastust vajavad. Otsustasime Jassiga, et kutsume kampa ka Decostopi ja Maremargi inimesed, kes ka ettepaneku vastu võtsid. Niisiis, puhastajatest puudust ei tule, kui ainult leiaks raha ürituse läbiviimiseks. Õnneks tulid meile appi nii mõnedki sponsorid, kes lubasid tuua sooja suppi ja prügikonteineri. Lõpuks saime raha kokku ka t-särkide jaoks ja tundus, et saame asjaga hakkama. Meedia pool jäi meil paraku nõrgaks, aga usun, et võtsin sellest järgmist aastat silmas pidades õppust. Kogu orgunni juures oli aga kõige naljakam asjaolu, et olime kogu kambaga unustanud sellise pisiasja nagu WC ja see tuli mulle meelde….just oma omas istudes. Selle organiseerimine osutus aga kergemaks kui keegi oleks arvanud;üks telefonikõne ja 10 minutit hiljem oli see kohal.

Rahvast vooris kohale päris tublisti, kuskil 130 inimese ringis. Plaan nägi ette, et algajad üritavad põhjast välja tuua väiksema rämpsu ja need, kes halba nähtavust ei karda, need hakkavad  kummidega tegelema. Kuna läbi turvaväravate tulek võttis oma aja, siis saime alustada veidi hiljem, aga kõik sujus enam-vähem plaanipäraselt. Ainult kaldapealset abiväge oli liiga vähe ja järgmisel korral peab ka kraanasid rohkem olema. Või siis vähemalt masinaid, mis aitaksid välja tõmmata.

Meie klubi esines võimsalt!!! Kui eelmisel aastal saime liikvele vaid paar inimest, siis sel aastal oli hoopis teine tera. Kogu klubi paremik oli kohal. Kõik küll vette ei läinud, kuid siiski tegutsesid pidevalt. Marko vastutas varustuse eest, Dann sebis prügikärudega, Geidi ja Jaanus regasid vetteminejaid, Krissu aitas kumme välja tõmmata…vees käisid aga Telin, Marin,Helen,Oleg,Rain,Jaak,Aatomik,Märt,Tim,Kaido,Lembit ja Toomas. Kõige õnnelikumaks tegi mind aga asjaolu, et meie klubi pea kõik liikmed olid kohal lõpuni ja aitasid varustuse kokku pakkida nii meil kui Jassil, samuti kokku panna telgi ja batuudi. Ja pärast pesime üheskoos ära kogu varustuse.

Päeva lõpp oli pirukane ehk teisisõnu tuli suurem osa seltskonnast kogunes minu juurde, et töökat päeva väärikalt lõpetada. Vitsutasime pirukaid ja torti ja vaatasime koos AK-d, kus ka meid ära mainiti. Loodan, et seltskond jäi rahule ja samuti loodan, et koostöö partnerid ei kahetse, et koos meiega sellel AWARE-l merd puhastasid. Võib-olla oli palagani liiga vähe ja paraku puudusid meil nimekad tõmbenumbrid, aga ära sai tehtud suur töö ja loodus võib jälle grammikese võrra kergemalt hingata. SUUR TÄNU KÕIGILE!!!

no images were found

Postitas Terje

Comments are closed.