Mis silmist, see meelest

 

„Mis silmist, see meelest?“

See on tuntud Eesti vanasõna ja enamasti peab see ka paika.

Kuid meie veekogudes ei ole see kindlasti mitte nii. Kui miski vajub vee alla, siis see kaob silmist, kuid see ei tähenda, et seda enam ei ole. Me ei tohi seda unustada, sest erinevad materjalid lagunevad vee all sadu aastaid.

Kuigi viimasel ajal on palju räägitud sellest, et ei tohi prügi loodusesse visata ja aastaid on tehtud kevadisi talguid meie metsade ja maanteeäärsete alade puhastamiseks, siis väga vähe on siiani pööratud tähelepanu olukorrale, mis valitseb meie nägemiskaugusest väljaspool, st. vee all. Läänemere rannikualade olukord pole viimastel aastatel paranenud, vaid hoopis rohkem kohtab vee all sinna lennutatud või siis tuulega lennanud purke, pudeleid, kommipaki ümbriseid ja  muud taolist olmeprügi.

Meie projekt on suunatud lastele eesmärgiga näidata neile, mis toimub vee all ja et see limonaadipudel, mis näppude 

vahelt merre lendas, jääb sellesse keskkonda sadadeks aastateks. Meile kellelegi ei meeldi, kui meie kodu ja selle ümbrus on koristamata. Samuti ei meeldi see vee-elanikele. Ainus vahe on selles, et meie suudame prügi kokku korjata, kalad aga mitte.

Kampaania käigus viime lapsi paadiga merele ja vee alla, mille käigus saavad nad oma silmaga näha vees olevat prügi ja võimalusel üritame me koos selle sealt ka ära koristada.

 

Peatselt paneme ülesse ka tuleva suve ürituste nimekirja.

 

Täname koostööpartnereid:

AS Green Marine

OÜ Aquabaltic

OÜ Waterworld Expeditions

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus