Sep20

TOIMUNUD – Meri Puhtaks 2010

“MERI PUHTAKS” on osa ülemaailmsest AWARE (Aquatic World Awareness, Responsibility and Education)heategevusprojektist, mille eesmärgiks on puhastada ja kaitsta veealust maailma ning tõsta inimeste keskkonnalast teadlikkust.

Rohkem kui 100 riigis üle kogu maailma koguneb üle sajatuhande  sukelduja ja nende sõbra, et koos puhastada veekogusid ja rannaalasid inimeste hooletuse ja hoolimatuse tõttu sinna sattunud prügist. Ürituse eesmärgiks on lisaks koristustöödele ka meie kaasmaalaste keskkonnalane teavitus. Armastame ju oma linna ja tahame hoolitseda tema puhtuse eest.

Eestis on AWARE projekti läbi viidud alates 2001. aastast. Oleme korduvalt koristanud TOP Jahisadamat, peale selle veel Vergi sadamat, Lennusadamat.  Eelmisel aastal korraldasime koristusaktsiooni Meeruse sadamas koostöös mitme teise sukeldumiskeskusega.

Sel aastal korraldab Eesti Sukeldujate Klubi koostöös Tallinna Sadamaga koristusaktsiooni Admiraliteedi basseinis. Eesmärgiks on puhastada värskelt tallinlastele avatud kauni jahisadama veealune osa.

Laupäeval 25.septembril kogunevad sukeldujad koos abivalmite kaldapealsete abilistega Vanasadama Jahtklubis. Päevakava näeb välja järgmine:

10.30 Kogunemine

11.00 Koristusaktsiooni pidulik avamine

11.15. Algab töö

16.00 Päeva pidulik lõpetamine ja aukirjade jagamine.

Raske töö tegijatele kohapeal kuum tee ja supp. Varustuse kasutamine tasuta. Kõigi korsitustööst osavõtjate vahel loosime välja hulga toredaid auhindu. Ka pealtvaatajate peale oleme mõelnud. Saab tutvuda kauni purjelaevaga ja ka pealtvaatajatele on välja pandud põnevad auhinnad.

Meie üritust toetavad Tallinna Sadam, Green Marine, Margus Ormus, ELF ja mitmed teised.

Tule kohale ja võta oma pere kaasa! Aita kaasa puhta loodusega tuleviku loomisele!

 

Vaata ka pilte!

Postitas Terje

Comments are closed.