Aug1

Sukeldume ohutult-päev Pottsepa karjääris

Vaatamata minu mõningale pessimismile tuli kohale siiski 25 inimest ja see on tore. Päeva alustasime ühises vestlusringis, mida juhtis Tiit. Teemadeks sellised asjad nagu soolosukeldumine, suured sügavused, kindlustus ja barokambrite olukord. Pidime kahjuks nentima, et barokambrite olukord pole meil kiita. Neid on küll mitmes haiglas, aga osad ei tööta või on neis võimalik rõhk liiga väike. Kiirabihaiglas olla ka üks spetsialist ka olemas, samuti käivad jutud kaitseväes olevast arstist, kuid kõik see vaid jutu tasemel. Ka kindlustuse pool on meil nõrk ja kõigi ühine arvamus oli see, et igal enda ja teiste ohutust hindaval sukeldujal peaks olema DAN kindlustus.

Peale jutuosa oli järgmiseks ette nähtud veeaktsioon ehk siis kõik üritasid meelde tuletada, kuidas tehakse kunstlikku hingamist vees ja kuidas ka ohrvi veest välja saab. Olukord näitas, et meeldetuletust oli kõigile vaja. Lisaks prooviti otsimist, mis tegelikult näitas, et meie oludes, isegi suure otsijate hulga juures on päris raske otsitavat leida.

Päeva teise poole sisustas aga tehniline instruktor Toomas Valge, kes rääkis sukeldumise tehnilisest osast, rebriideritest ja segudest.

Päeva kokkuvõttena jõudsid kõik ühisele arvamusele, et selline päev on vajalik ka tulevikus, ainult et selle toimumisaeg peaks olema suvise hooaja alguses. Mis seal siis ikka, kohtumiseni järgmisel kevadel.

Postitas Terje

Comments are closed.