Proovisukeldumine Rummus

Eesti Sukeldujate Klubiga on võimalik teha proovisukeldumisi Rummu karjääris. Proovisukeldumine Rummus võimaldab avastada vee alla jäänud vangla varemeid, imelist veealust metsa, kalu, taimi ja loodust, mis tavainimesele jääb muidu nähtamatuks.

Kus toimub proovisukeldumine Rummus?

Rummu veealune mets

Proovisukeldumisi on võimalik teha nii elektrimootoriga parve pealt kui ka kaldalt. Vastavalt sellel on vaatamisväärsused erinevad. Parv pakub võimalust sukelduda veealuses metsas ning näha suurt pumbajaama, mille kunagiseks ülesandeks oli pumbata karjäärist vett välja. Parvele pääseb Paekalda puhkekeskusest.

Kas Rummus olevatesse hoonetesse saab ka sisse sukelduda?

Põhimõtteliselt küll, kuid seda proovisukeldumise käigus ei tehta. Selleks, et hoonete sisse sukelduda, on vaja erilist väljaõpet ja kogemust, et seda oleks võimalik turvaliselt teha. Proovisukeldumine peab olema turvaline ja pakkuma võimalust igal hetkel tagasi pinnale tulla. Kuna hoonete sees on tavaliselt ka pime, siis on väljast rohkem avastamist ning tunne, mis tekib hoone kõrval hõljudes, on kirjeldamatu ja väärt igat hetke!

Kas veeloomad on mulle ohtlikud vee all olles?

Ei ole. Inimene on piisavalt suur ja hirmuäratav, et ka suured haugi- või ahvenapoisid ei nori sinuga tüli. Küll aga tulevad nad oluliselt lähemale ning olles vee all rahulikult, on võimalik, et nad tulevad uudistama, mis loom see sukelduja selline on.

Kui sügav on Rummu karjäär?

Rummu ei ole sukeldumise mõistes väga sügav. Kõige sügavam koht on olenevalt veetasemest umbes 12-13m sügav. Proovisukeldumine viiakse aga läbi kuni 5m sügavusel.

Väike veealune hoone Rummus

Kui kaua kestab proovisukeldumine Rummus?

Proovisukeldumine ise on umbes 20 minutit pikk. Selle aja jooksul jõuab näha nii mõndagi ning vee all tavaliselt ajataju kaob. Ei tohi unustada, et kogu veealune keskkond on uus ning uut visuaalset informatsiooni tuleb vee all olles igalt poolt. Kogu proovisukeldumine parve pealt võib võtta 2-3 tundi, olenevalt proovisukeldujate arvust. Sukeldumise juurde käib lisaks vee all olemisele ka tore seltskond ja koos veedetud aeg. Näha, kuidas ka sõbrad ja tuttavad esimest korda sukelduma lähevad, on tore ja muljeid, mida pärast tagasi Parvel olles vahetada, on kindlasti palju!