Rescue Diver

PADI Rescue Diver koolitus õpetab meid märkama võimalikke probleeme ning aitab neile lahenduse leida. 
Tegemist on tõsise, vajaliku ja huvitava kursusega, mille käigus muutub sinu suhtumine sukeldumisse ja selle turvalisusesse. Sa hakkad täheldama ohumärke, millest varem vaid mööda vaatasid. PADI Rescue Diver kursus sulle juurde enesekindlust, oskusi ja ka kogemusi. Õpime aitame end ja teisi. Uurime, kuidas inimesed käituvad ohu olukordades ja kuidas me oma kaassukeldujaid aidata saame. Õpime vältima, ära tundma ja lahendama sukeldumisel ettetulevaid probleeme ja õnnetusjuhtumeid. See kursus on põnev ja tihti ka lõbus.

Teooria: teooriaosa koosneb viiest loengust, kus käsitletakse selliseid teemasid nagueneseabi, sukelduja stress, varustus ja selle võimalikud probleemid, ohuolukordadega kaasnevad tervisehädad ja nende esmaabi, paanikas sukelduja abistamine, vees elustamise tehnikad, veest väljaaitamise moodused. Teisisõnu palju uut infot ohutuma sukeldumise harrastamiseks. Teooriaosa lõpetab kirjalik eksam.

 

Praktika: kursuse praktiline osa koosneb 10-st, spetsiaalselt päästmisega seotud harjutusest. Lisaks nendele kordame tähtsamaid enesepäästmise harjutusi ning harjutame koos reaalsetele olukordadele vastavaid stsenaariume. Kõik saavad harjutada vigastatud sukelduja veest välja vedamist, kunstliku hingamise tegemist vees, paanikas sukelduja pääsmist ja veel hulgaliselt eriolukordades vajalikke oskusi.

 

Kursusel osalemiseks pead olema 12 aastat vana, sul peab olema AOWD litsents ja kehtiv esmaabi tunnistus.

Kursuse hind 350€

Hind sisaldab varustuse renti.